مقایسه داکت اسپلیت با کولر آبی 

مقایسه داکت اسپلیت با کولر آبی

امروزه ذائقه مشتریان در زمینه خرید واحد های ساختمانی تغییر کرده است. دیگر به گرمایش و سرمایش معمولی رضایت نمی دهند. همچنین با گرم شدن دمای هوا برخی سیستم ها کارایی لازم را از دست داده اند. ارگ کالا در راستای تولید محتوای علمی در زمینه ی بررسی این موضوع می کوشد کمک شایانی به مشترین عزیز نماید. ممکن است بسیاری از مشتریان معتقد به هزینه های پایین در زمینه تهویه باشند. در کنار این عزیزان هستند کسانی که اهمیت زیادی برای این موضوع قائل اند. البته ممکن است بسیاری از کارفرمایانی که روی سیستم های سطح پایین تاکید دارند حق داشته باشند. چرا ک قیمت مسکن در مناطق مختلف یکسان نبوده و ممکن است هزینه کم برای سیستم های مدرن تهویه به ضرر کارفرما تمام شود. گروه فنی ارگ با احترام به کلیه ی نظرات و سلیقه ها این امکان را فراهم نموده است که با مقایسه محصولات مختلف آشنایی بیشتری راجع به موضوع تهویه صورت بگیرد.

در حالی که سیستم تهویه بسیاری از منازل در ایران هم اکنون کولر آبی می باشد. هنوز هم وقتی در پشت بام های تهران و کرج می ایستیم تعداد زیادی کولر آبی می بینیم. با آلودگی روز افزون شهر ها وارد کردن هوای آلوده به داخل منزل و عبور آن از یک فیلتر ضعیف مانند پوشال خیلی توصیه نمی شود. دمای باد خروجی کولر آبی در اوج گرما بسیار بالا تر از نیاز خانه برای خنک شدن می باشد  ازین جهت است که دارندگان کولر آبی معمولا در فصل تابستان رضایت چندانی ندارند. همچنین باد تولید شده در کولر آبی بسیار زیاد بوده و در صورت برخورد مستقیم با ساکنین آسایش را بهم می زند. با این وجود قیمت پایین کولر آبی توجیه خوبی برای کارفرمایان می باشد . در سیستم کولر آبی ما با رطوبت زیاد مواجه هستیم. این رطوبت می تواند سلامت را به خطر بیندازد. 

در سیستم کولر آبی یک موتور و پروانه مقدار زیادی باد تولید می کنند. حجم باد تولید شده در سیستم کولر آبی نیازمند کانال های حجیم می باشد. معمولا در این نوع سیستم از عایقکاری کانال پرهیز می شود که باعث اتلاف شدید انرژی می گردد. این مقدار اتلاف باعث هدر رفت آب و برق می شود. در سیستم کولر آب با بازده بسیار پایینی از آب جهت خنک کاری استفاه می شود. لذا استفاده از این سیستم سنتی به مرور رو به منسوخ شدن می باشد. البته هنوز هستند مناطقی که از گرمای زیادی برخوردار نبوده و از آلودگی شدید هوا رنج نمی برند که می توان از کولر آبی در این مناطق استفاده نمود. کولر آبی نصب شده در این شرایط باید موارد استاندارد رعایت شود. عایقکاری مناسب کانال ها و قرار دادن سایه بان بر روی کولر آبی از جمله این موارد می باشد.

ازین نظر با تغییر سلیقه مردم باید یا به کولر گازی روی بیاورند یا داکت اسپلیت. همانطور که در مقایسه ی کولر گازی با داکت اسپلیت توسط ارگ کالا بررسی شد می توان بر برتری داکت اسپلیت به کولر گازی اشاره نمود.
ارگ کالا به مقایسه ی سیستم کولر آبی با داکت اسپلیت می پردازد. این مقایسه براساس وتاقعیت ها و تجربه ی چند ساله ارگ کالا در عرصه فنی بوده و قابل اتکا می باشد .
از جمله شباهت های این دو سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود :
1-برای انتقال باد در هر دو سیستم نیاز به کانال کشی می باشد
2-نصب دریچه در هر دو سیستم حدودا مشابه می باشد.

در مور د تفاوت های داکت اسپلیت با کولر گازی به مطالب زیادی می توان اشاره نمود . تقریبا سیستم داکت اسپلیت بسیار مدرنتر و پیشرفته تر از کولر آبی می باشد و در یک دسته بندی به لحاظ مقایسه قرار نمی گیرند چرا که در دو سطح با اختلاف زیاد حضور دارند. برخی از این تفاوت ها عبارتند از :
1-داکت اسپلیت رطوبت را جذب می کند اما کولر آبی رطوبت تولید می کند
2-کنترل داکت اسپلیت هوشمند است اما کنترل کولر آبی غیر هوشمند است
3-کیفیت سرمایش داکت اسپلیت بسیار بیشتر از کولر آبی می باشد
4-داکت اسپلیت شامل سرمایش و گرمایش می شود اما کولر آبی فقط برای سرمایش استفاده می شود
5-بازده انرژی داکت اسپلیت بسیار بیشتر از کولر آبی می باشد.
به طور کلی سیستم داکت اسپلیت برتری قطعی نسبت به کولر آبی دارد.

9 thoughts on “مقایسه داکت اسپلیت با کولر آبی ”

 1. bookmarked!!, I really like your blog!

  P.S. If you have a minute, would love your feedback on my
  new website
  re-design. You can find it by searching for «royal cbd» — no
  sweat if you can’t.

  Keep up the good work!

 2. Uno puede aprender algo nuevo aquí todos los días. Estoy un habitual para la mayoría de los blogs, pero aún no sabía nada de un par de ellos. Corie Keen Ama

 3. I like the valuable info you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I am quite certain I’ll learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next! Carlyn Penn Beard

 4. If you want to use the photo it would also be good to check with the artist beforehand in case it is subject to copyright. Best wishes. Aaren Reggis Sela

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *